Publică un anunț
piatasud.md

La un pas de bătaie. Suporterii Daciei Buiucani și-au făcut de cap la Cahul. VIDEO

Meciul de azi dintre FC Cahul 2005 și Dacia Buiucani s-a a decurs cu scandal. Galeria Daciei venită de la Chișinău a provocat mai multe conflicte cu suporterii cahuleni, dar și cu polițiștii.

În repriza a doua a meciului, pe teren au fost aruncate petarde și fumigene, iar la înscrierea golului 2 în poarta FC Cahul 2005, suporterii au ajuns și pe teren.

Intervenția promptă a angajaților IP Cahul a calmat spiritele, iar la finele meciului, galeria Daciei a fost urcata, de pe teren în microbuz și escortată până la ieșirea din raion de către un echipaj INP.

Meciul s-a finisat cu înfrângerea echipei din Cahul cu scorul de 1:2, fotbaliștii noștri încasând un gol, fiind în superioritate numerică, în ultimele minute ale meciului.