Compania startup Atlas Consult, rezidentă a Incubatorului de Afaceri Cahul și beneficiară a mentoratului oferit de instituția noastră, a depus o idee de afaceri în cadrul HEIPowered Startup Pitch Competition – ediția a II-a, organizată de EIT Urban Mobility.
Suntem bucuroși să anunțăm că ideea de proiect a companiei Atlas Consult a fost selectată printre TOP 5 cele mai bune idei de afaceri, într-o competiție în care au participat peste 1.700 de startup-uri din Europa! Această performanță reprezintă o recunoaștere importantă a potențialului și caracterului inovator al ideii dezvoltate de echipa Atlas Consult.
Compania va concura în etapa finală pentru unul dintre cele trei premii ale competiției!
Competiția are drept obiectiv accelerarea dezvoltării startup-urilor, consolidarea pregătirii acestora pentru piață, creșterea scalabilității și sustenabilității pe termen lung, precum și contribuția la dezvoltarea unui ecosistem antreprenorial și de inovare mai puternic în Europa.
În etapa finală, cele cinci startup-uri selectate își vor prezenta proiectele în cadrul unui pitch live, iar primele trei clasate vor beneficia de premii în valoare de 15.000 €, 10.000 € și 5.000 €, precum și de sesiuni de mentorat individualizat.
Felicitări echipei Atlas Consult pentru această performanță remarcabilă! Este o confirmare a potențialului ideilor inovatoare dezvoltate în regiunea Cahul și a importanței sprijinului oferit startup-urilor prin incubare și mentorat.
Le dorim mult succes în etapa finală și cât mai multă inspirație pentru pitch-ul decisiv!