Publică un anunț
piatasud.md

0:0 | Danemarca și Serbia remizează în Grupa C de la EURO 2024

Meciul dintre Danemarca și Serbia de la EURO 2024 s-a încheiat cu un scor egal, 0-0, într-o partidă disputată pe Allianz Arena din München.

Kasper Schmeichel a salvat un penalty executat de Dusan Tadic în minutul 62, iar Andreas Christensen a lovit bara transversală pentru Danemarca în minutul 85.

Remiza lasă Anglia pe primul loc în Grupa C, cu 5 puncte, urmată de Danemarca cu 3 puncte și Slovenia cu 1 punct.Serbia se află pe ultimul loc, cu un singur punct.

• Minutul 62: Kasper Schmeichel salvează un penalty executat de Dusan Tadic.
  • Minutul 85: Andreas Christensen lovește bara transversală pentru Danemarca.

A fost un meci dezamăgitor pentru ambele echipe, care sperau să obțină o victorie care să le aducă mai aproape de calificarea în optimi de finală. Danemarca are totuși șanse de a se califica, dar va trebui să câștige meciul cu Slovenia din ultima etapă. Serbia este eliminată din competiție.