Publică un anunț
piatasud.md

1:0 | Ungaria obține o victorie fabuloasă în ultimul minut împotriva Scoției

Meciul din Grupa A a EURO 2024 dintre Scoția și Ungaria, găzduit de Mercedes-Benz Arena din Stuttgart, a fost o luptă strânsă care s-a terminat cu o victorie dramatică a Ungariei cu scorul de 1-0.

Ungaria a dominat posesia în mare parte a meciului, dar nu a reușit să marcheze până în prelungiri, când Zsolt Csoboth a marcat cu o lovitură de cap precisă în minutul 90+10.

Scoția a avut câteva șanse de a marca, dar nu a reușit să finalizeze. Portarul ungar Péter Gulácsi a fost în formă excelentă și a reușit să păstreze poarta intactă.

Victoria este vitală pentru Ungaria, care rămâne în viață în lupta pentru calificare în optimile de finală. Scoția, pe de altă parte, este eliminată din competiție după acest meci.

Meciul a fost unul tensionat și plin de suspans, cu ambele echipe având șanse de a câștiga. Ungaria a meritat victoria datorită perseverenței și eficienței sale în prelungiri.