Publică un anunț
piatasud.md

1:1 | Italia egalează scorul cu Croația în ultimul minut al meciului din 24 iunie 2024

Meciul din Grupa B al EURO 2024 dintre Croația și Italia, disputat pe Red Bull Arena din Leipzig, s-a terminat cu un scor egal de 1-1.

Croația a condus cu 1-0 până în prelungiri, după ce Luka Modric a marcat un penalty în minutul 55. Italia a dominat posesia în mare parte a meciului, dar nu a reușit să egaleze până în minutul 90+8, când Mattia Zaccagni a marcat cu o lovitură de cap spectaculoasă.

Egalul le menține pe ambele echipe în viață în lupta pentru calificare în optimile de finală. Croația are 2 puncte după 3 meciuri, în timp ce Italia are 4 puncte.